Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pierwszy rząd. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pierwszy rząd. Pokaż wszystkie posty

środa, 4 września 2013

Miejsce w pierwszym rzędzie

Zainspirowany kilkoma sytuacjami i dzisiejszą rozmową z Gosią Boy postanowiłem poruszyć problem, który jest zmorą dla wielu osób.

W Polsce mamy dziwny zwyczaj sadzania w pierwszym rzędzie na pokazach mody osób, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć.

Według mnie w pierwszym rzędzie powinni siedzieć dziennikarze, naczelne magazynów modowych, styliści, blogerzy, klienci, fryzjerzy, make up'iści... 
Przecież to oni tworzą świat mody, rozwijają go i przekazują innym.

Niestety nie do końca tak jest, ponieważ w dzisiejszych czasach najważniejsze są celebrytki i to one zajmują większość miejsc. Byłem świadkiem kilku sytuacji, w których dziennikarz modowy, czy blogerka zostali usadzeni w pierwszym rzędzie przez osobę za to odpowiedzialną, jednak w wyniku niesprzyjających okoliczności (czytaj przyszła Pani X, która oprócz 'bywania' nie robi i nie potrafi robić nic innego) zostali poproszeni o opuszczenie miejsca, ponieważ ono należy do kogoś innego. To chamstwo i okazanie braku szacunku do gościa.

Skoro tak ważna jest obecność celebrytek na pokazach mody (nie mówię o prawdziwych gwiazdach), to trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie i zorganizować wszystko tak, żeby nikt idąc na pokaz mody nie musiał się denerwować i myśleć, czy usiądzie, czy będzie miał odpowiednie miejsce i czy zobaczy całą kolekcję.

Proponuję zacząć robić oddzielne sekcje dla ludzi ze świata mody i nie sadzać jedno na drugim. Myślę, że jest to do zrobienia i czekam, aż ktoś wpadnie na taki pomysł i to w końcu zrobi. Wtedy każdy będzie zadowolony i nie będzie zbędnego stresu i zamieszania.