środa, 10 sierpnia 2011

Mariusz Przybylski - inf prasowa

http://patrykstrzala.blogspot.com/2011/07/przybylski-w-berlinie.html - wcześniej były zdjęcia, teraz informacja prasowa.

„ULTRA” - tytuł najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego – oznacza „ponad” lub „poza”. I właśnie poza Polską projektant zdecydował się na jej premierowy pokaz, podczas zakończonego właśnie Mercedes-Benz Fashion Week w Berlinie.

Nadruki różnych faktur i kolorów drewna, nowatorskie wariacje na temat męskiego garnituru, płaszcze z syntetycznych włosów, a wszystko w dwóch kontrastujących ze sobą liniach kolorystycznych – najnowsza kolekcja Mariusza Przybylskiego na wiosnę/lato 2012 pełna jest oryginalnych pomysłów.

Projektant zaprezentował ją na jednym z głównych pokazów berlińskiego tygodnia mody i spotkał się z gorącym przyjęciem ponad 700 osobowej publiczności.

ULTRA – wykracza poza granice

Jak można było się spodziewać już po tytule kolekcji – „ULTRA” - Mariusz Przybylski z charakterystyczną dla siebie swobodą przekroczył kolejne granice, nie tylko geograficzne. Bazując na klasycznych formach przygotował ich oryginalne transformacje.

Kolekcja utrzymana była w dwóch tonacjach kolorystycznych – czerni oraz odcieniach brązów beży i złota. Wzbogacone o intensywne odcienie zieleni, mięty.

Po raz kolejny w kolekcji Przybylski wykorzystał autorskie nadruki, tym razem są to wariacje na temat struktury drewna.

„ULTRA” zawiera elementy klasyki połączone z nowoczesnymi rzeźbiarskimi formami. Z jednej strony pojawiają się bardzo miękkie drapowane elementy, które jednocześnie spłatają się z geometrycznymi, modernistycznymi wpływami.

Berlińską publiczność urzekły zaskakujące zestawienia: klasycznych garniturów czy koszul z niekonwencjonalnymi „drewnianymi” płaszczami, małej czarnej uszytej ze sztucznych włosów czy kreatywnie rozmieszczonych elementów klasycznego męskiego garnituru. Pojawiły się spodnie z elementami kamizelki przy pasku lub klapami przy nogawkach, czy sukienka będąca kolejną wariacją Przybylskiego na temat męskiej marynarki.

Jak zwykle u tego projektanta duży nacisk położony został na wyrafinowane detale i najwyższą jakość wykonania.

W skład kolekcji wchodzą bardzo szlachetne tkaniny, jak: kaszmir, wełna, jedwab i barwione skóry (Całość kolekcji do obejrzenia na:www.mariuszprzybylski.com).

Ciąg dalszy nastąpi…

W Polsce wzory zaprezentowane na berlińskim tygodniu mody będzie można obejrzeć na specjalnym pokazie, który odbędzie się w Warszawie na początku września i którego organizację również wspiera marka TOSHIBA.

Brak komentarzy: