niedziela, 1 maja 2011

Czas na lody…

Tym razem Karl Lagerfeld zaprezentował nam swoją kolejną współprace z firmą Magnum. Po reklamie lodów (oczywiście z Baptiste Giabiconi), przyszedł czas na coś nowego. Karl zaprojektował w paryskim hotelu czekoladowy apartament. Myślicie, że to dobrze, że Lagerfeld angażuje się w taki wiele projektów niezwiązanych z modą? Sprostał temu wyzwaniu?

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ok,więc, odpowiadając na twoje pytania przytoczę mojego ulubionego pisarza: "Każda sztuka jest bezużyteczna" O.Wilde
Co miał na myśli pan O.W wg mnie? Otóż, wcale nie neguje sztuki w tym wypowiedzeniu,sam przecież był artystą i celowo zadrwił,z tych,którzy odczytali to jako oczywistą tezę nie wgłębiając się zbytnio, wyśmiewając tych,którzy sztuki nie doceniają i docenić nie potrafią (z kontekstu jego dalszej wypowiedzi wynika,to co napisałam). Każdy ma odmienny punkt widzenia i gdyby zastanowić się,to - sztuka jest wytworem nie-niezbędnym do życia - Nie jest ważniejsza niż nauka (np.medycyna) w sensie priorytetu, ale co by było,gdyby nie ona ;) ?
Tak naprawdę to nas odróżnia od reszty organizmów i niejako dowodzi naszej wyższości,bo - nam jako jednym ze zwierząt nie wystarcza,to co innym. Chcemy więcej,tworzymy własny świat i własną rzeczywistość,zupełnie odmienną.
Rozpisałam się,ale tak właśnie myślę. I przechodząc do pytań w końcu - uważam,że to dobrze,że ingeruje pan L. w inne dziedziny życia również. Może to nie być moda (choć były już czekoladowe kreacje),ale też wykorzystuje kreatywność i coś tworzy,a jako znana osobistość robi przy tym niezła reklamę.

B.