środa, 30 marca 2011

Tom Ford - mistrz ostatniej dekady.

Urodzony w 1962 roku w Teksasie, ale większość dzieciństwa spędził w Nowym Meksyku. Przygodę z modą rozpoczął po pierwszym roku studiów, które rzucił, aby dorabiać, jako model. Po rocznej przerwie wrócił na studia, jednak już na inny kierunek. Tym razem wybrał szkołę Parsona – architektura wnętrz. Jednak jego ostateczny wybór to wreszcie moda.

Swoją pracę rozpoczął od stażu u Chole, potem pracował dla Perry Ellis, gdzie był szefem działu stylistów. Przez co został zmuszony by zamieszkać we Włoszech, gdzie w roku 1990 podjął współpracę z domem mody Gucci. Był dyrektorem linii damskich, a po 4 latach awansował na dyrektora artystycznego.

Pierwsza kolekcja Toma Forda powstała w 1994 roku, lecz nie przyniosła ona sukcesu i rozgłosu. Po roku pracy zmienił wszystko zaczynając od ubrań, które skierował w stronę ludzi Hollywood, były one bardzo ekskluzywne, wizerunku firmy, po wystrój salonów.

Po roku 2000 Ford stał się także dyrektorem kreatywnym Yves Saint Laurent . Pierwsza kolekcja odniosła sukces. Była biało-czarna.

W kwietniu 2005r, czyli rok po odejściu z Gucci Group, zapowiedział utworzenie marki Tom Ford. Jako prezes i dyrektor generalny firmy TOM FORD, ogłosił partnerstwo ze światową w branży firmą okularów Marcolin Group. Tego samego dnia ogłosił także sojusz z Estee Lauder, z którą odniósł pierwszy sukces tego samego roku w listopadzie, a była nim kolekcja Tom Ford Estee Lauder, potem zaś stworzyli zapach o nazwie TOM FORD Black Orchid..

Tom Ford obecnie jest jednym z najbardziej cenionych projektantów na świecie. Wszyscy liczą się z jego zdaniem i dla wielu jest autorytetem. Fantastyczna osobowość czyż nie? Jest dla mnie wielką inspiracją i chyba mogę nawet powiedzieć, że i autorytetem. :)

Brak komentarzy: