środa, 9 lutego 2011

Pielęgnacja dłoni – manicure

Opowiem Wam, jak najlepiej i najszybciej zrobić manicure. Na początku palce należy moczyć w wodzie z mydłem, po to by oczyścić płytkę paznokcia i zmiękczyć skórki. Następnie delikatnie odciągamy skórki przy użyciu specjalnego patyczka, tak, aby jej nie uszkodzić. Wystające skórki usuń obcążkami. Przy tej czynności zachowaj ostrożność. Po skróceniu długości paznokcia, należy nadać mu odpowiedni kształt. Męskie paznokcie powinny mieć kształt półkolisty. Po całym zabiegu paznokcie można wypolerować.

Ze statystyk wiem, że bloga odwiedza dużo kobiet, tak więc kieruję pytanie do Was... czy zwracacie uwagę na dłonie mężczyzn? Muszą być zadbane? Napiszcie, na co najbardziej zwracacie uwagę?!

5 komentarzy:

Ania S. pisze...

Przede wszystkim ręce powinny być CZYSTE! krótko obcięte paznokcie, a nie obgryzione!!!(niekoniecznie wypolerowane)i nawilżone odpowiednim kremem do rąk (wtedy są delikatniejsze :)))

maja miusow pisze...

no pewnie,że dłonie powinny być zadbane. nie mam na ich punkcie obsesji ani u kobiet,ani u mężczyzn,ale uważam,że należy im się przynajmniej podstawowa pielęgnacja. teraz zimą dobry, nietłusty i szybko się wchłaniający krem do rąk to absolutne minimum;)

Herbatka pisze...

! Czyste i obcięte paznokietki!

Marta pisze...

Jestem manikurzystką z 4ro letnim doswiadczeniem. I wybacz mi chlopcze, ale nie wiem, czym są OBCĄŻKI.

Jeśli chodzi ci o narzedzie do wycinania skorek, to są cążki. I to rozkładane a nie na spręzynie.

PATRYK STRZAŁA pisze...

Ohh wybaczam :)) oczywiście miałem na myśli cążki ... wybacz za niefachowe nazewnictwo.